İyi seneler

Gözümüz aydın! Müebbet hapis cezası alması gereken katiller serbestler! Üstelik davullu zurnalı ve halaylarla tahliyeleri kutlandı.

Endişelenme zamanı! Zira hangimize ne zaman ne olacağı belli olmaz. Bir bakarsınız, bu katillerin salındığını gören ve onlara özenen diğerleri de sokaklara çıkmış insan öldürüyor. Böylece katil sayısı 2-3 katına çıktı mı! Çıktı!  Attıkları kurşunlardan biri annenize, babanıza, kardeşinize veya bir yakınınıza veya size isabet edebilir.  Ne yapacağız biz sıradan vatandaşlar? Biz de mi silah alacağız? Kendimizi, ailemizi, yakınlarımızı korumak için biz de mi silahlanacağız?

AB standartlarında bir CMUK için Türkiye’de yaşayan her bir kişinin canı ve malı, şimdi, daha çok tehlike altında. Bundan endişe duymamış veya duymayan birileri varsa başlarını sağa sola sallayıp kendilerine gelseler iyi olur. “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” felsefesini bu ülke vatandaşları ne zaman terk edecek merak içindeyim.

Yargıdaki davalar çok sayıda olabilir ve bu davalara bakacak hakim sayısı da az olabilir, ancak bu davaların sonuçlandırılmasının yolunun böylesine akıl almaz bir kanun ile gerçekleştirilmesi daha da akıl almazdır.

Katillerin mahkemeleri, ki hem deliller yeterlidir hem de her şey apaçık ortadadır,  bir türlü sonuçlandırılmadığı için bu caniler “mağdur” olarak değerlendiriliyorlar. Peki ya onların öldürdükleri kişiler ve yakınları ne olacak? “Onlar “mağdur” değildir” mi diyeceğiz?

Hizbullah terör örgütünün üyeleri, mafya (!) üyeleri serbest bırakıldı. Adalet bunun neresinde? Birkaç güne kalmaz bu insanlar yine aynı suçları işlemeye başlarlar.  O zaman nasıl yakalayacaksınız onları? Yıllarca süren takip, gözlem, istihbarat ve baskınlar sonucunda zar zor ele geçirilip tutuklanan bu kişileri bir daha nasıl yakalayıp tutuklayacaksınız? Bu insanlar serbest kaldıktan sonra ülkede kalırlar mı sanıyorsunuz? Tabii ki hayır! Sonra “ara ki bulasın” meselesi ile karşı karşıya kalınacak, kırmızı bültenler çıkartılacak ama nafile! Tren kaçtı bir kere; bir dahakine kısmetse.

2011 yılının ilk golünü yedik! Bakalım bu yıl daha kaç gole gebe.

İyi seneler.

 

 İlk yayınlanma yeri : www.iparhaber.com.tr

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !